Zgubiła nam się czułość
Wśród zgiełku i hałasu
Zgubiła nam się czułość
Wśród zadań, braku czasu
Zgubiła nam się czułość
Wśród garnków i zakupów
Zgubiła nam się czułość
Wśród dzieci, rat, wydruków
Zgubiła nam się czułość
Wśród tweetów, postów, memów
Zgubiła nam się czułość
Sami nie wiemy czemu…
A czułość to spojrzenie, błysk oka
dotyk dłoni
A czułość to spotkanie – niespieszne,
bez pogoni
A czułość to herbata i spacer
powłóczysty
I czułość to smak lata, przy słońcu
bardzo bliski
Więc szukam mej czułości, by w sercu
ją zatrzymać
By być w niej, żyć z nią teraz
nie tylko ją wspominać
Za rękę lekko chwycę
herbatę ciepłą zrobię
By znów odnaleźć czułość
By znów pokochać ją w sobie…
Czułość nie jest słabością. Jest odwagą bycia po swojej stronie.
Kiedy w gabinecie widzę kogoś po raz pierwszy, przyglądam się pierwszym gestom, słowom i zachowaniom. Czy Osoba ma chęć napić się wody lub herbaty. Czy