Zgubiła nam się czułość

Zgubiła nam się czułość
Wśród zgiełku i hałasu

Zgubiła nam się czułość
Wśród zadań, braku czasu

Zgubiła nam się czułość
Wśród garnków i zakupów

Zgubiła nam się czułość
Wśród dzieci, rat, wydruków

Zgubiła nam się czułość
Wśród tweetów, postów, memów

Zgubiła nam się czułość
Sami nie wiemy czemu…

A czułość to spojrzenie, błysk oka
dotyk dłoni

A czułość to spotkanie – niespieszne,
bez pogoni

A czułość to herbata i spacer
powłóczysty

I czułość to smak lata, przy słońcu
bardzo bliski

Więc szukam mej czułości, by w sercu
ją zatrzymać

By być w niej, żyć z nią teraz
nie tylko ją wspominać

Za rękę lekko chwycę
herbatę ciepłą zrobię

By znów odnaleźć czułość
By znów pokochać ją w sobie…

0 0 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najwięcej głosów

Zapisz się na newsletter

Zajrzyj też na:

Więcej

Ty i słońce w Tobie

Uwielbiam metaforę słońca. Słońce to ciepło, które może nas otulić, rozlać się po całym naszym ciele i wypełnić sobą wychłodzone trudnymi doświadczeniami i emocjami zakamarki

Dzieci to ludzie.

❤ Dziś napiszę o tym, co już od dłuższego czasu bardzo mnie porusza, ale w czasie wakacji, podsycane różnymi kampaniami marketingowymi, porusza mnie jeszcze bardziej.

Lęk przed bliskością.

❤ Czy znasz to uczucie bycia z kimś, a jednocześnie przeświadczenia, że jesteś sama / sam? Poczucia, że pomiędzy Tobą, a drugą osobą jest niewidzialna