książki-dla-dzieci-nvc

Książki

Patrzyłam na moje własne dzieci i zastanawiałam się jak je wesprzeć. Emocjonalnie, rozwojowo, życiowo. Jak to zrobić, by z odwagą towarzyszyć im w poznawaniu świata. Jak pomagać przechodzić przez trudności, wyzwania i porażki. Jak być blisko, ale nie przytłaczać. Jak stworzyć przestrzeń, by czuły się bezpiecznie. By miały poczucie bycia widzianymi i branymi pod uwagę. Jak ich słuchać i jak do nich mówić?

Odsłuchaj teraz bajkę o Anitce...

Jak powstały książki

W 2011 roku byłam mamą czteroletniej córeczki i rocznego synka. Właśnie rozpoczęłam nową pracę w jednej z wrocławskich korporacji. Wydawało się, że będzie to praca moich marzeń. Wcześniej pracowałam w innych firmach i wyobrażałam sobie siebie na nieco bardziej eksponowanym stanowisku. Rzeczywistość nie do końca spełniła moje oczekiwania. Praca okazała się dla mnie emocjonalnie trudna, ze względu na zakres obowiązków, który nie wykorzystywał w pełni mojego potencjału. I tak trochę z początkowej frustracji, trochę z tęsknoty za czasem spędzanym z dziećmi odżyło we mnie marzenie o pisaniu książek. Dla dzieci, bo ich wyzwani i troski bardzo leżą mi na sercu. Miałam codzienną praktykę, ponieważ wieczorami dzieci chciały posłuchać wymyślonych przeze mnie historii do proponowanych tytułów. Pierwsza była bajka „O Anitce, której uciekły zabawki”, potem „O Zosi, która obgryzała paznokcie”, a później zrodziły się kolejne pomysły.

Bardzo edukowałam się w tym zakresie. Czytałam, rozwijałam się i… chodziłam na place zabaw, do sklepów i innych miejsc, gdzie pojawiają się dorośli i dzieci. Zobaczyłam i usłyszałam wiele przemocowych zachowań, które nie wynikają ze złej woli dorosłych, ale z braku uważności. Stąd oceny, porównania, groźby, emocjonalne szantaże, ciągnięcie za rękę, krzyk. Zachowania wynikające z bezsilności, bezradności, a czasem przytłoczenia wielością zadań i zwyczajnym zmęczeniem.

Rozumiem dorosłych i widzę perspektywę dzieci. Potrzebę spokoju, harmonii, bezpieczeństwa i bezwarunkowej akceptacji i miłości. To ważne, byśmy umieli stworzyć dla dzieci taki świat. Nie jest to łatwe.

Dlatego oprócz prowadzenia warsztatów, programów i konsultacji dla rodziców, piszę też książki. Możecie czytać je dzieciom, by poczuły, że są mądre, ważne, to co wnoszą do świata jest wielką wartością, a oprócz tego są w stanie poradzić sobie z każdym kłopotem – czy to samemu, czy korzystając ze wsparcia dorosłych, lub postaci magicznych. Istotne jest bowiem, by dzieci miały poczucie, że noszą w sobie moc i wzmacniały dzięki temu swoje poczucie własnej wartości. To wszystko idee Porozumienia bez Przemocy, które obecne jest w moim życiu osobistym i którym dzielę się w życiu zawodowym. Polecam tę ideę i Państwu oraz Waszym dzieciom. Polecam czytanie i słuchanie opowieści, które stworzyłam wraz z dziećmi, o dzieciach, dla dzieci i dla dorosłych.

Jeśli chcielibyście Państwo zorganizować spotkanie autorskie serdecznie zapraszam do kontaktu. Spotkania prowadzę dla grup szkolnych, oraz przedszkolnych. Każde spotkanie ma charakter interaktywny, twórczy, pełen ruchu i wesołej zabawy.

Dobre słowa...

"Bajeczkę kupiłam swojemu wnukowi Olkowi. Od kilku dni gości wieczorem w jego łóżeczku, na bok poszły zygzaki i inne bajki rodem z Ameryki. W weekend Olek jest u mnie i już wiem, że przyjedzie z bajeczką Małgosi. Bajkę napisała mama dwójki dzieciaków i to chyba najlepsza rekomendacja"
Małgorzata
"W ubiegłym tygodniu kupiłem nową książkę tejże autorki i podarowałem znajomym, którzy mają dwuletnie dziecko. Oboje rodzice jak również mały słuchacz byli bardzo zadowoleni. Oczekujemy na dalsze książki tejże utalentowanej autorki."
Jurek

Zapisz się na newsletter

Nie przegap żadnej nowości

Pobierz i odsłuchaj

Dziękuję za zapis!

Sprawdź już teraz swojego maila