O Anitce i Mateuszku

„JAK ANITCE UCIEKŁY ZABAWKI, JACUŚ ZGUBIŁ SIĘ W SKLEPIE I INNE HISTORYJKI” i „O MATEUSZKU, KTÓRY BAŁ SIĘ CIEMNOŚCI, BASI KTÓRA NIE LUBIŁA BUZIAKÓW I INNE HISTORYJKI”

Odsłuchaj teraz bajkę

Jak powstały książki

„Mamusiu opowiedz mi bajkę” to pierwsze słowa każdej historyjki. Słowa prawdziwe, będące inspiracją do ich napisania. Słowa moich własnych dzieci, które bardzo lubiły, by opowiadać im bajki na dobranoc. Same wymyślały imiona bohaterów i ich wyzwania, które w opowieściach miałam zaopiekować. Stąd Anitka, której uciekły zabawki, Zosia która obgryzała paznokcie, Mateuszek który bał się ciemności, Basia która nie lubiła buziaków, Jacuś który zgubił się w sklepie i inne historie. Ideą wszystkich opowieści było bowiem szukanie rozwiązań, wsparcie dla dziecka w emocjach, które pojawiają się w określonych sytuacjach i pokazanie, że nie ma takich trudności, z którymi nie można sobie poradzić.

Bohaterowie napisanych przeze mnie historii mają prawo do doświadczania wszystkich uczuć: radości, smutku, złości, niepewności, lęku. Mogą też nie mieć pewności co czują i dlaczego. Od tego mają dorosłych, którzy nazywają to, co się z nimi dzieje, lub magiczne postaci, które objaśniają jak można sobie poradzić. Nagle okazuje się, że można poradzić sobie z lękiem, wstydem, brakiem wiary w siebie, lub dowiedzieć się, jak się ubrać w zależności od pory roku, jak poznawać świat wszystkimi zmysłami – nie tylko wzrokiem i słuchem siedząc przed telewizorem, oraz jak poradzić sobie z bałaganem w pokoju. Bez oceniania, grożenia palcem i mówienia, że dziecko nie spełnia naszych oczekiwań. Za to z ogromną dozą akceptacji, zrozumienia i empatii. Myślę, że wszystkie dzieci na to zasługują. Z samego faktu, że są obecne w naszym życiu. Warto więc pokazywać im, że tak jest i samemu nauczyć się jak to zakomunikować. Bajkoterapia i dla dzieci i dla dorosłych

O Franusiu 2

Jeśli chcielibyście Państwo zorganizować spotkanie autorskie serdecznie zapraszam do kontaktu. Spotkania prowadzę dla grup szkolnych, oraz przedszkolnych. Każde spotkanie ma charakter interaktywny, twórczy, pełen ruchu i wesołej zabawy.

Dobre słowa...

"Nie spodziewałam się jak bardzo bajki z Pani książki spodobają się mojej 2,5 letniej córce. Prawdziwym hitem jest bajka o Anitce i uciekających zabawkach, zwłaszcza że tydzień temu zmienialiśmy u niej wykładzinę i córcia skojarzyła, że dywan poleciał do krainy zabawek… Oczywiście efekt jest taki, że córka zaczęła sprzątać swój pokój… A jak zobaczyła nowy dywan to radość niedopisania. Ma teraz piękny pokój. Bajka o Jacusiu… razem z nim przeżywa historię w sklepie… Mała zna już te bajki na pamięć… Bardzo polecam lekturę nie tylko dla dzieci… Pozdrawiam."
Alicja
"Niesamowite wrażenie wywarła na synku pierwsza opowieść a wybrał o Mateuszku i ciemności, większość z historii jest idealna dla niego jak pisana na miarę, „… o rosnącym brzuchu mamy …” zażyczył sobie zmianę imion na nasze bo przecież rok temu przeżywał to samo co Piotruś. Chce czytać przy myciu zębów, jedzeniu a przed snem nie wejdzie do łóżka póki nie wylądują w nim też 2 książeczki. Bardzo dziękujemy,"
Milena, Kornel, Milan i eMilka
"Uważam, że ta książeczka (a wkrótce mam nadzieję książeczki) powinna obowiązkowo znaleźć się w bibliotece każdego Maluszka. Historyjki są krótkie, zabawne, pobudzają wyobraźnię dzieci; napisane są lekkim, zrozumiałym nawet dla najmłodszych językiem. Kiedy moja niespełna 3-letnia córeczka nie chce sprzątać zabawek, przypominam jej o bohaterce jednego z opowiadań – Anitce i podczas rozmowy o jej przygodzie pokój szybko wraca do porządku 🙂 Dodatkowym atutem są śliczne ilustracje. Nie mogę się doczekać kolejnych części!"
Mamakasia

Zapisz się na newsletter

Nie przegap żadnej nowości

Pobierz i odsłuchaj

Dziękuję za zapis!

Sprawdź już teraz swojego maila