Bajkohistorie

DLA DZIECI KU RADOŚCI, DLA RODZICÓW KU MĄDROŚCI

Bajkohistorie są zatem i ku mądrości rodziców. Dlatego do każdej płyty CD załączona jest książeczka z mini-poradami. By było nam łatwiej budować przyjazny świat dla naszych dzieci. Bez niepotrzebnego stresu, nerwów i oczekiwań, które być może nie mogą być spełnione. Za to w dużej świadomości nas samych i widzenia dziecka w pełni. Bez oceniania. Bez porównywania. Z czułością i w serdecznym byciu.

Odsłuchaj teraz bajkę

Jak powstały Bajkohistorie

Niektórzy z Was zapewne znają już historie o „Anitce, której uciekły zabawki”, „Jacusiu, który zgubił się w sklepie”, „Mateuszku, który bał się ciemności”, czy „Natalce i różowej sukience”. To pierwsze bajki terapeutyczne, które napisałam i które nakładem wydawnictwa G&P ukazały się w wersji papierowej. 

Okazało się, że dzieci uwielbiają te historie, a największą bolączką rodziców jest to, że w kółko muszą czytać te same opowieści.

Dlatego, by ułatwić rodzicom zadanie, a dzieciom umilić czas, nagrałam audiobook. Do słuchania przy zabawie, do wieczornego wyciszenia, na poranny rozruch i przede wszystkim do wspólnych podróży samochodem. 

Mieszkam w dużym mieście i wiem, co to znaczy stać w korkach w drodze do przedszkola, lub szkoły. Bywa też, że podróżujemy na wakacje, czy do rodziny, słysząc z tyłu samochodu: „Daleko jeszcze?”. By więc podróże nie były dla nas zbyt uciążliwe, polecam „Bajkohistorie”.

srodek

Co jeszcze odnajdziecie w tych opowieściach?

Przede wszystkim dzieci odnajdą swoją własną perspektywę. Nie nasze, dorosłe spojrzenie, mówiące „nie rób”, „uważaj”, „nic się nie stało”, ale realne wejście w tu i teraz dzieci. Opiekujące uczucia i potrzeby, szukające rozwiązań, a nie jedynie nastawione na unikanie trudności. Stąd wyzwania takie jak obgryzanie paznokci, zgubienie się, lęk przed ciemnością, chęć kupowania co rusz nowych zabawek, doświadczanie różnych warunków atmosferycznych i dobieranie do nich stosownego ubioru, spędzanie dużej ilości czasu przed telewizorem, ochrona własnych granic (buziaki na powitanie), słuchanie własnej intuicji, upadki, czy niechęć do zdrowego jedzenia.

Intencją Bajkohistorii jest pokazanie dzieciom, że ich doświadczanie świata w różnych przeżyciach i emocjach jest w porządku. Dzieci mają prawo się niepokoić, złościć, smucić. Może brakować im pewności. Mogą nie czuć się do końca bezpiecznie i potrzebować wsparcia i pomocy. Mogą mieć wątpliwości, czy inne zdanie. Mają też prawo do swojej przestrzeni osobistej. Bajkohistorie pokazują, że ze wszystkich swoich emocji, trudności i wyzwań dzieci, korzystając ze wsparcia dorosłych, lub magicznych postaci, mogą wyjść bez szwanku, a nawet wzmocnione o nową wiedzę, czy umiejętności. Kluczowa w tym procesie jest AKCEPTACJA dla dziecka w jego „tu i teraz”.

Bajkohistorie nagrałam sama. Była to piękna przygoda, która otworzyła przestrzeń na książki wydawane pod szyldem Pozytywnych Relacji. W ramach tej marki chciałabym wnieść w Wasze życie akceptację dla uczuć, otwartość na siebie i dzieci, lekkość w realizacji marzeń, odwagę by stawiać kolejne kroki na wybranej przez siebie ścieżce i zaufanie, że Wasze relacje i życie mogą być naprawdę pozytywne😊 

Data wydania: VII.2020

Wydawca: Pozytywne Relacje

Czyta: Małgorzata Żółtaszek

Nagranie i mastering: Studio EOS

Oprawa graficzna: Artur Nowicki

Dobre słowa...

"Krótkie, przyziemne i bardzo błyskotliwe opowiadania w zabawny sposób odzwierciedlają problemy, z którymi każdemu z nas przyszło się zmierzyć w dzieciństwie. Szkoda, że tak późno dowiedziałam się o magicznym zaklęciu 'Nie gryź dzisiaj pazurków, przytul kotka na sznurku' . Myślę, że warto tego typu książki wprowadzać do przedszkolnego programu nauczania. Rezultat? Mniej 'gryzu, podgryzu, chaps i ciach' "
Agata
"Ostatnio kupiłem dla mojego chrześniaka bajeczki pani Małgorzaty. Bardzo fajne i pouczające opowieści z morałem, pomocne tez przy wychowywaniu dzieci. Polecam serdecznie zakup, gdyż trudno w dzisiejszych czasach o jakieś wartościowe pozycje dla maluchów poza księżniczkami i zaczarowanymi dywanami.."
Gryval
"Nie spodziewałam się jak bardzo bajki z Pani książki spodobają się mojej 2,5 letniej córce. Prawdziwym hitem jest bajka o Anitce i uciekających zabawkach kach, zwłaszcza że tydzień temu zmienialiśmy u niej wykładzinę i córcia skojarzyła, że dywan poleciał do krainy zabawek… Oczywiście efekt jest taki, że córka zaczęła sprzątać swój pokój… A jak zobaczyła nowy dywan to radość nie dopisania. Ma teraz piękny pokój. Bajka o Jacusiu… razem z nim przeżywa historię w sklepie… Mała zna już te bajki na pamięć… Bardzo polecam lekturę nie tylko dla dzieci… Pozdrawiam."
Alicja
"Audiobook jest wspaniałą alternatywą do czytania książek. Słuchanie bajkohistoryjek bardzo spodobało się córce podczas jazdy samochodem jak i w domu, np. w czasie układania puzzli. To również pomocne narzędzie przy „wyciszaniu” dziecka – autorka miłym i ciepłym głosem opowiada o swoich bohaterach i ich codziennych troskach. Jako rodzic zwróciłam szczególną uwagę na dialogi dziecko-dorosły, które ukazują partnerską i przyjacielską relację opartą na wzajemnym słuchaniu, opisywaniu naszych emocji i otaczającej nas rzeczywistości, a nie na ocenianiu i pouczaniu (co często robimy, nawet nie zdając sobie z tego sprawy) – finalnie dziecięcy bohaterowie sami znajdują odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Taki sposób rozmowy warto samemu wykorzystywać na co dzień w budowaniu swojej relacji z dzieckiem. Gorąco polecam zarówno dla dzieci jak i rodziców!"
Grywcia

Zapisz się na newsletter

Nie przegap żadnej nowości

Pobierz i odsłuchaj

Dziękuję za zapis!

Sprawdź już teraz swojego maila