nvc-warsztaty-wrocław

Czym jest NVC?

NonViolent Communication (NVC), Porozumienie bez Przemocy (PbP), komunikacja empatyczna to dla jednych sposób komunikacji, porozumiewania się, a dla innych filozofia życia. W obu przypadkach ideą jest patrzenie sercem na siebie i drugiego człowieka.

Porozumienie bez Przemocy wspiera dialog, w którym obie strony relacji mogą być wygrane. Jest to możliwe, gdy potrafimy widzieć i słyszeć bez oceniania, gdy zdajemy sobie sprawę, co czujemy i czego tak naprawdę chcemy – znamy swoje uczucia i potrzeby i gdy potrafimy prosić, a nie żądać.

Co NVC wniesie w moje życie?

Pozornie może się wydawać, że NVC odbiera nam skuteczność działania i realizację naszych celów. Może się wydawać, że NVC jest miękkie, a przez to mniej efektywne. Łatwiej jest przecież nakrzyczeć, zmusić, wymóc, zagrozić, przestraszyć, znieważyć, lub zawstydzić, by zrealizować zadanie. Na krótką metę. Docelowo bowiem, budujemy mur w naszej relacji. Pojawia się opór i brak chęci do dalszej współpracy.

NVC to używanie wewnętrznej mocy bez przemocy. W praktyce oznacza to współpracę z poziomu chęci, a nie konieczności. Zaangażowanie płynące z własnej woli, a nie wymuszonych działań. Lekkość, zamiast ciężkości.

Jak to zrobić?

W czasie warsztatów z komunikacji empatycznej lub opartych o NVC koncentrujemy się na tym, co dzieje się w naszym wnętrzu. Jakich uczuć doświadczamy, jakie potrzeby mamy spełnione, a jakie nie? Czy potrzeba bezpieczeństwa jest wysycona, gdy myślę o zmianie pracy? Czy jako rodzic spełniam potrzebę akceptacji u mojego dziecka? Czy jest jakiś związek między moją potrzebą szacunku, a potrzebą poczucia własnej wartości. Czy jeśli źle się czuję w jakiejś sytuacji, to co to oznacza? Może się bowiem zdarzyć, że doświadczamy trudności w tu i teraz, ale potrzeby zostały niewysycone dawno temu, w zupełnie innej relacji. 

Uczymy się zatem świadomości siebie. W ten sam sposób patrzymy na drugiego człowieka. Z poziomu uczuć i potrzeb. 

Każdy problem, trudność, wyzwanie, w którym pojawiają się ludzie, to tygiel uczuć i potrzeb. Często nie widać ich na pierwszy rzut oka. Widzi się konflikt, niezgodę, brak współpracy, nieodpowiadające nam zachowanie. Mając do dyspozycji NVC, możemy popatrzeć głębiej. Znaleźć odpowiedź na pytanie „DLACZEGO tak się zachowujemy?”.

Dla kogo jest NVC?

NVC jest dla każdego, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania, płci, wykonywanej pracy, pełnionej roli. Ja szczególnie upodobałam sobie NVC w życiu i w relacjach osobistych. Stąd w mojej ofercie znajdziesz najwięcej warsztatów dotyczących relacji z dziećmi, oraz relacji ze sobą, np. dla kobiet. Prowadzę również szkolenia w zakresie komunikacji empatycznej w biznesie, ale ich podstawową intencją nie jest zwiększanie zysków, ale sprawienie, by ludzie pracujący w firmie byli szczęśliwi.

Jak można skorzystać z warsztatu?

Najwięcej spotkań prowadzę w firmach, szkołach, przedszkolach, urzędach, które chcą wesprzeć swoich pracowników w zawodowych i pozazawodowych obszarach. Warsztaty odbywają się w formie serii krótkich spotkań „lunchlearningowych” (1-2h), lub pojedynczych dłuższych szkoleń (4 h, szkolenia całodniowe, szkolenia dwudniowe) dla określonych grup. Takie szkolenia mają charakter zamknięty i realizuję je na zamówienie, przy uwzględnieniu najbardziej newralgicznych obszarów. Jeśli chciałabyś / chciałbyś otrzymać ofertę warsztatów, które mogę poprowadzić w Twojej firmie, organizacji, miejscu pracy, zapraszam do kontaktu. Oferta może dotyczyć:

– warsztatów dla rodziców, np. „Złość rodzica i złość dziecka”, Samodzielność – jak ją wspierać, jak nią nie przytłaczać” 

– warsztatów dla kobiet, np. „Jak być “tu i teraz mamą”, jak być „tu i teraz pracownicą”, „Moja kobiecość, moja kariera”,

warsztatów dla nauczycieli, np. – „Jak radzić sobie z wypaleniem”, „Jak wspierać uczniów w edukacji”

warsztaty i szkolenia dla biznesu, np. – „Uczucia i potrzeby w biznesie”, „Empatyczny menedżer”

warsztaty ogólnorozwojowe, np. – „Jak mieć moc, gdy nie mam mocy”, „Moje wewnętrzne dziecko”

Czy ktoś już skorzystał z warsztatów?

Prowadziłam szkolenia, warsztaty i konferencje dla m.in. Credit Suisse, UBS, HP, Volvo, IBM, a także dla Politechniki Wrocławskiej, Urzędu Miejskiego w Częstochowie, szkół i przedszkoli (np. Przedszkole Supełek w Siechnicach, Przedszkole Blue Kangaroo, Przedszkole Fiołki Fikołki). Tak szeroki wachlarz klientów sprawia, że dostrzegam bardzo wiele perspektyw, które poprzez NVC można połączyć.

Jak odbywają się warsztaty?

Szkolenia zamknięte, prowadzone na zlecenie, odbywają się w trybie on-line, w siedzibie firmy, instytucji, organizacji, lub wyznaczonym przez zleceniodawcę miejscu.

Warsztaty otwarte odbywają się w trybie on-line, w sali we Wrocławiu lub w Polsce. 

W jakich grupach odbywają się warsztaty?

Spotkania warsztatowe odbywają się w grupach do 14 osób. Gdy uczestników jest więcej spotkania mają charakter warsztatowo-wykładowy.

Jak dowiedzieć się o warsztatach otwartych?

Zachęcam Cię do zapisania się na Newletter, by otrzymywać informacje o aktualnych wydarzeniach i organizowanych przeze mnie spotkaniach, oraz odwiedź mój sklep.

Dobre słowa...

"W okresie od maja do czerwca 2019 roku wziąłem udział w kursie i – pomimopomimo iż znałem już podstawy – jestem bardzo zadowolony z efektów. W trakcie kursu miałem okazję przypomnieć sobie podstawy teoretyczne nonviolent communication w bardzo warsztatowej formie, oraz spojrzeć na NVC z nowej dla mnie perspektywy. Kurs jest skonstruowany tak, żeby 12 tygodni tworzyło większą całość, przez co nie przeciąża ilością materiału, a dodatkowe zadania domowe dają możliwość przetrenowania poznanych treści w codziennej rzeczywistości. Z czystym sumieniem polecam kurs dla każdego, kto chce poznać NVC od podstaw, jak i dla kogoś, kto chce sobie te podstawy przypomnieć."
Tomek
"Byłam uczestniczką I edycji kursu, w Rozwijalni na Biskupinie. Gdyby czas pozwolił poszłabym jeszcze raz. Polecam serdeczną, ze słonecznym uśmiechem naszą Trenerkę, ale też grupę ludzi, którą tam spotkasz. Bo okazuje się, że takich jak my – empatycznych i szukających empatii jest więcej. Te spotkania są dla ludzi wrażliwych, krytycznych i chcących COŚ zmienić. Jest dyskusja, jest wesoło, są wielkie emocje. Warto!"
Justyna

Zobacz produkty w sklepie

Nie przegap żadnej nowości

Pobierz i odsłuchaj

Dziękuję za zapis!

Sprawdź już teraz swojego maila