TERAPIA IFS

Na czym polega terapia IFS?

Terapia IFS to indywidualne spotkania, w czasie których, poprzez pytania, dialog, rozmowę pomagam Klientom w spotkaniu się ze swoim wnętrzem. Każdy z nas nosi w sobie wewnętrzny system powiązań, którego celem jest utrzymanie nas w stanie wewnętrznej równowagi.

Zdarza się jednak, że w wyniku trudnych doświadczeń i przeżyć, niewypowiedzianych i nieprzepracowanych emocji, nasz system przestaje działać. Mamy wówczas wrażenie, jak by życie wymykało nam się spod kontroli. Zalewają nas emocje (np. złość, gniew, smutek), balansujemy na skrajnościach (np. bardzo intensywna praca prowadząca do skrajnego zmęczenia), mamy poczucie, że nic nie potrafimy zrobić dobrze, boimy się zmiany, rozsypują się nasze relacje, nie możemy znaleźć swojego miejsca, popadamy w uzależnienia, mamy zaburzenia odżywiania, lub depresję.

Tak naprawdę brak wewnętrznej harmonii jest efektem działania naszych niezaopiekowanych, wewnętrznych części – menedżerów, strażaków i wygnańców. Jedne z nich noszą w sobie ból, cierpienie i traumy związane nie tylko z bardzo przykrymi przeżyciami, ale też z odrzuceniem, brakiem akceptacji, byciem niewidzialnym, nie branym pod uwagę, samotnym, nadmiernie obciążonym, itp. Traumy bowiem nie definiuje „kaliber” doświadczenia, ale fakt, że musieliśmy mierzyć się z nim w samotności.

W czasie terapii IFS, bardzo powoli i bardzo bezpiecznie spotykamy się z Twoimi częściami, byś mogła / mógł przyjrzeć się im z poziomu Twojego „JA”. Popatrzeć na Twoje części z czułością, miłością, współczuciem i zrozumieniem. Wpuścić w Waszą relację spokój i odwagę. Zaopiekować je poprzez wysłuchanie, emocjonalne utulenie i uznanie ich prawdziwych, szczerych i zawsze dobrych intencji. Finalnie bowiem, to Ty jesteś osobą, która niesie w sobie moc wsparcia dla samej / samego siebie. Moją rolą jest pokazanie Ci ścieżki, którą możesz podążać.

Dzięki takiej pracy nasz wewnętrzny system wycisza się. Nasze części przestają „walczyć”. Cichnie poczucie lęku i wstydu, samokrytyka i inne „niewygodne” dla nas uczucia i myśli, a klienci na fizycznym poziomie doświadczają ulgi.

Otwiera się przestrzeń na spokój, wewnętrzną harmonię, czułość, akceptację i miłość do samych siebie. Odzyskujemy energię, siły witalne i z odwagą stawiamy się do życia, naszych relacji, celów i marzeń.

Dla kogo jest terapia IFS?

Dla osób, które mówią:

 • „Nie wiem, co się ze mną dzieje”
 • „Nie układa mi się w życiu osobistym i / lub zawodowym”
 • „Nie wiem, co mam robić. Pogubiłam się / pogubiłem się”
 • „Jestem niewystarczająca / niewystarczający”
 • „Nie potrafię się zatrzymać / odpoczywać”
 • „Czuję mnóstwo złości, gniewu”
 • „Boję się. Mam napady paniki”
 • „Tak bardzo się wstydzę”
 • „Nie wiem co się dzieje z moim ciałem. Niby jestem zdrowa / zdrowy, a czuję się fatalnie”
 • „Mam migreny”
 • „Wymiotuję”
 • „Piję za dużo alkoholu”
 • „Nie podobam się sobie. Jestem za gruba”
 • „Mam koszmary”
 • „Myślę o wszystkich, tylko nie o sobie”
 • „Odkładam wszystko na później”
 • „Nie mogę oderwać się od mediów społecznościowych”
 • „Tęsknię z miłością”
 • „Boję się bliskości”
 • „Wpadam w dołek, gdy ktoś jest ze mnie niezadowolony”
 • „Czuję się samotna / samotny”
 • „Nie chcę się tak czuć. Niech ktoś mi pomoże”

Jak będziemy się spotykać?

Możemy spotykać się on-line – via Zoom, lub Skype oraz na żywo w gabinecie we Wrocławiu, przy ul. Ubocze 12/5. Zapraszam! 

Ile trwa sesja?

Możesz zdecydować, czy lepsze są dla Ciebie spotkania godzinne czy półtoragodzinne.

Jak długo trwa proces? Ile sesji powinnam / powinienem odbyć?

Każdy proces terapii IFS jest indywidualny. Wiele zależy od subiektywnej wagi trudności z jaką się mierzysz, oraz Twojej gotowości do pracy wewnętrznej. Ideą procesu IFS jest „nieprzyspieszanie”. Dzięki temu na efekty nie trzeba długo czekać. Zdarza się, że już po pierwszej sesji Klient doświadcza zmiany. Nie jest to jednak reguła, wymóg, ani zadanie do wykonania. Warunkiem skuteczności procesu jest poczucie bezpieczeństwa wszystkich części w Twoim wewnętrznym systemie. Dopiero wówczas można wykonywać kolejne kroki, w głąb Twojego wnętrza.

Jak często odbywają się sesje?

Rekomenduję regularne spotkania w odstępach tygodniowych, lub dwutygodniowych. Ostatecznie jednak to Ty decydujesz z jaką częstotliwością chcesz się spotykać. Pamiętaj proszę, że proces terapii ma służyć Tobie i być w zgodzie z Tobą.

Ile kosztuje sesja?

Godzinna sesja w języku polskim kosztuje 300 zł, a półtoragodzinna 350 zł.

Godzinna sesja w języku angielskim kosztuje 400 zł, a półtoragodzinna 450 zł.

Jak zapłacę za sesję?

Sesję on-line opłacisz na podany mailowo nr konta. Sesję stacjonarną możesz opłacić gotówką lub również przelewem bankowym.

Dobre słowa...

"Na spotkaniach z Panią Małgorzatą czuję się zawsze zrozumiana i nigdy nie oceniana – bez względu na kaliber problemu, z którym przychodzę. Między innymi dzięki temu zrodziło się we mnie zaufanie i duże poczucie bezpieczeństwa, a to dodało mi z kolei odwagi, aby pójść krok dalej, otworzyć się i przyjrzeć się temu to co we mnie ukryte i niewyrażone. Hmm droga nie łatwa, nie zawsze potrafię zrozumieć skąd we mnie takie, a nie inne emocje i reakcje, ale Pan Małgorzata pomaga mi to odkryć i pokazać logiczną całość. Bez jej intuicji, wiedzy i empatii nie byłabym w tym miejscu w którym teraz jestem, dziękuję! PS: Każdy powinien mieć swoja Panią Małgosię, ja polecam TĄ!"
Ania
"Każda sesja niesie dla mnie coś niesamowitego…mimo że spotykamy się przez skype Małgosia pracuje ze mną jakby była tuż obok, pozwala mi poznać moje różne odsłony, zaopiekować się tymi wspomnieniami, częściami, które tego potrzebują. Dopiero teraz, dzięki Małgosi dostrzegam jak bardzo, to co mnie uruchamia tkwi głęboko i jaki mam wpływ na zrozumienie i przepracowanie."
Marta
"Większość z nas całe życie niesie na barkach plecak doświadczeń. Jest ciężki i nieporęczny. Małgosia umie zrobić tak, że powyciągamy z niego kamienie, przyjżymy się im i zrobimy krótką notatkę na temat tego co nas buduje a co nam szkodzi. Bierzemy tą notatkę do serca, a plecak zostawiamy na drodze. Nie jest już potrzebny. Dziękuję Małgosiu, dziękuję ci za lekkość ?"
Beata
"Dzięki Tobie odkryłam wszystkie puzzle mojego „ ja”. Dajesz odwagę by je oswoić, zaakceptować, pokochać. Zrozumienie dodaje sił, a stworzenie siebie na nowo wzmacnia relacje z najbliższymi. Dziękuję ?"
Agnieszka

Zobacz produkty w sklepie