Rekomendacje szkoleń i rozmowy o empatii

Autor: @pozytywnerelacje |

A tu będzie o Porozumieniu bez Przemocy. O tym, jak żyję z empatią i o tym, jak się nią dzielę. Będą też głosy osób, które doświadczyły komunikacji empatycznej w czasie moich warsztatów.

30.09.2018 – Byłam gościem Dariusza Bugalskiego w audycji „Wszystko, co najważniejsze”. I znów opowiadałam o empatii w życiu i jej wpływie na pogodę ducha.

Link do audycji: https://www.polskieradio.pl/9/7067/Artykul/2196067,Jak-osiagnac-pogode-ducha

06.09.2018 – Miałam wielką przyjemność móc wypowiadać się w audycji „Za, a nawet przeciw w Radiowej Trójce” na temat życzliwości. Zapraszam do wysłuchania audycji. 

https://www.polskieradio.pl/9/302/Artykul/2186709,Czy-potrafimy-byc-zyczliwi 

– Ludzie, któzy mają „serce żyrafy”, to, w kontekście komunikacji empatycznej, osoby, które mają kontakt ze swoimi własnymi potrzebami. Zdają sobie sprawę z tego, że to oni są odpowiedzialni za realizację tych potrzeb i sami mają wybór sposobu ich realizacji. Mówiąc bardziej czytelnie, patrząc na tą sytuację z tramwaju, można powiedzieć, że krążyło tam kilka potrzeb. Po pierwsze, kobieta, która wsiadała, potrzebowała wsparcia. Było dziecko, które hałasując pokazywało, że potrzebuje odpoczynku. Myślę, że była tam też niespełniona u niektórych osób potrzeba bezpieczeństwa i potrzeba spokoju. I to, co zrobił ten mężczyzna, to spełnienie wszystkim wokół ich potrzeby – mówi Małgorzata Żółtaszek z Porozumienia Bez Przemocy.

19.09.2016 – W programie Godzina Wychowawcza w radiowej Trójce opowiadałam o Porozumieniu bez Przemocy i o tym, jak filozofia ta może nas wspomóc w relacji z dzieckiem. Zachęcam do wysłuchania audycji: 

https://www.polskieradio.pl/9/5363/Artykul/1670133,Porozumienie-z-dzieckiem-bez-przemocy

– Komunikacja empatyczna to dochodzenie do tego, z jakiego powodu ludzie zachowują się w taki, a nie inny sposób – wyjaśnia Małgorzata Żółtaszek, która na co dzień stosuje komunikację empatyczną i prowadzi warsztaty dla rodziców.

Garść rekomendacji

„Najbardziej podobało mi się poszanowanie autonomii uczestników. Niektóre szkolenia psychologiczne bywają „opresyjne”, a na tych zajęciach nie byliśmy do niczego przymuszani. Gdyby wszystkie warsztaty psychologiczne dawały takie poczucie swobody i wolnego wyboru, miałabym większą ochotę i odwagę, aby w nich uczestniczyć.”

„Inspirujące podejście do tematu trudnych sytuacji, chętnie przeanalizowałabym więcej różnych problematycznych sytuacji. Bardzo odkrywcze dla mnie!”

„Prowadzenie było rewelacyjne, tylko mam wrażenie, że za krótkie”

„Prowadząca znakomicie integruje grupę. Stwarza przyjazną atmosferę i sprawia, że uczestnicy chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami.

„Super! Bardzo ciekawe warsztaty. Przydatne informacje”

„Konkretne rzeczy, przydatne w pracy”

„Zajęcia przebiegały w gorącej atmosferze. Każdy kto chciał mógł zabrać głos i wypowiedzieć się”

„Ważne było uświadomienie jakie mamy potrzeby, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele”

„Prowadząca umiejętnie podtrzymywała kontakt na warsztatach i dyskusję”

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments