Pozytywne Relacje w Rodzinie

Autor: @pozytywnerelacje |

„Nie oczekuj, że Twoje dziecko będzie takim, jakim ty chcesz żeby było. Pomóż mu stać się sobą, a nie Tobą.”

Janusz Korczak

 To my, rodzice, budujemy bazę emocjonalną naszych dzieci.

Wpływamy na ich poczucie bezpieczeństwa, akceptacji i własnej wartości. Na ich otwartość na świat i mierzenie się z rzeczywistością.

W dużej mierze od nas zależy, jak będą reagowały na pojawiające się okoliczności życiowe. Czy w przyszłości będą potrafiły być wsparciem dla samych siebie i swoich bliskich.

Nauczmy ich samoakceptacjipoczucia wpływu i umiejętności podejmowania decyzji.

Pokażmy im, że kochamy je, takimi jakie są. Bądźmy świadomymi rodzicami, którzy zdają sobie sprawę z prezentowanych postaw i wypowiadanych słów. 

Lunch learnings to propozycja dla rodziców pracujących w korporacjach, które wspierają swoich pracowników w zakresie ich rozwoju osobistego i rodzinnego.

Jeśli chciałabyś / chciałbyś, by i w Twojej firmie odbywały się regularne / cykliczne spotkania warsztatowe dla rodziców, bardzo proszę o kontakt.

Zajęcia odbywają się w godzinach pracy, w budynku firmy, w czasie przerwy na lunch. Szczegółowa oferta dostępna na życzenie. 

Tematy warsztatów to m.in. „Mosty i blokady komunikacji”, „Jak wspierać poczucie własnej wartości u dziecka”, „Moje dziecko jest niegrzeczne”. Co nam robią etykiety”.

Wszystkie warsztaty oparte są o Porozumienie bez Przemocy Marshalla Rosenberga. Każde spotkanie jest zamkniętą całością skupioną wokół tematu. Dzięki temu łatwiej jest dopasować uczestnictwo w zajęciach do wymagań i możliwości zawodowych. Znam je, ponieważ dawniej sama byłam korporacyjnym rodzicem.

Sesje prowadzę po polsku lub angielsku.

Zapraszam do kontaktu telefonicznego, bądź mailowego.

Jeśli Twoje dziecko boryka się z trudnościami emocjonalnymi, nie ma motywacji do nauki, nie dogaduje się z rodzeństwem, a Ty masz poczucie, że Wasza rodzinna współpraca nie zmierza we właściwym kierunku zapraszam Cię na konsultację lub cykl spotkań.

Pomogę Ci spojrzeć na Waszą relację z poziomu uczuć i potrzeb, ponieważ pracuję w oparciu o Porozumienie bez Przemocy Marshalla Rosenberga.

Podam przydatne wskazówki, jak radzić sobie ze złością, niskim poczuciem własnej wartości, lękiem i stresem u dziecka oraz jak budować Waszą wzajemną więź, by opierała się na dialogu i wzajemnym zrozumieniu.

Jednocześnie, jeśli trudności dziecka wymagają głębszego wsparcia, wówczas zapraszam rodziców do wspólnej pracy nad komunikacją z dzieckiem. Z mojego doświadczenia wynika, że rodzice są najbardziej odpowiednimi osobami do wprowadzania zmian, ponieważ budują wokół dziecka atmosferę bezpieczeństwa i zaufania. Stąd chęć przekazania rodzicom wiedzy i umiejętności, by mogli budować wspierającą relację ze swoim dzieckiem. Jeśli sytuacja tego wymaga, pracuję również z dziećmi, jednak praca z rodzicami jest absolutnie kluczowa.

Konsultacje prowadzę:

w gabinecie w Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przy ul. Strachocińskiej 159 we Wrocławiu lub on-line, via skype.

Sesje prowadzę w języku polskim i angielskim.

Zapisy: 

– mailowo: [email protected]

– telefonicznie: 607 660 949 (w przypadku zajętego numeru bardzo proszę o wiadomość sms. Oddzwonię tak szybko, jak to możliwe)

Małgorzata Żółtaszek

Możliwość komentowania jest wyłączona.