PL EN DE

Rodzicielstwo równowagi. Kochaj siebie tak, jak kochasz swoje dziecko (szkolenie dwudniowe zamknięte)

Miejsce: Domaszczyn | Autor: Małgorzata Żółtaszek | 2018/03/24

Czy zdarza Ci się myśleć, że masz już dość? Że brak Ci sił i energii na rozwiązywanie konfliktów z / i między dziećmi lub tłumaczenia im swoich decyzji? Czy zdarza Ci się mieć poczucie, że Twoje dzieci nie czują się przez Ciebie rozumiane? Czy brakuje Ci czasem przestrzeni na Ciebie samą / Ciebie samego?

Zapraszam Cię na warsztat, którego kluczowym słowem jest „równowaga”. Chciałabym zaproponować Ci dwa dni ćwiczeń, doświadczeń, słuchania i mówienia, trochę zabawy i relaksu oraz odrobinę teorii, które mogą być wsparciem w rodzicielstwie dbającym o potrzeby Twojego dziecka oraz Twoje. Warsztat, który może Ci pomóc w byciu szczęśliwym, spełnionym i potrafiącym o siebie zadbać rodzicem, szczęśliwego, spełnionego i potrafiącego o siebie zadbać dziecka.

Możesz się nauczyć:
– rozmawiania językiem faktów, który sprzyja porozumieniu
– znajdowania prawdziwych źródeł nieporozumień poprzez koncentrację na potrzebach
– empatycznego stawiania granic, w którym obie strony dialogu są wygrane
– świadomości swoich uczuć i potrzeb, co pomoże w nieeskalowaniu konfliktów
– skuteczności poprzez jasne formułowanie próśb
– empatii, czyli równowagi pomiędzy dawaniem i braniem

Będziemy pracować w oparciu o metodę NVC (Non- Violent Communication), czyli komunikację empatyczną stworzoną przez Marshalla Rosenberga. Jej podstawowym założeniem jest umiejętność dochodzenia do prawdziwych, często głęboko ukrytych potrzeb. Jest to kluczowe, ponieważ za każdym naszym działaniem, kryją się potrzeby – niezależnie od tego w jakim jesteśmy wieku.

 

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o